Strona główna Historia 3 lata z Pulsem Miasta

3 lata z Pulsem Miasta

1742
0

Trzebiatów ONLINE nie jest projektem komercyjnym. Inne lokalne media nie traktujemy więc jako konkurencję. Wręcz przeciwnie, zamierzamy je wspierać. Cieszy nas że „Puls Miasta” trzyma się dzielnie mimo, że jest wciąż za darmo. Życzymy powodzenia.

Załoga Trzebiatów ONLINE


Puls Miasta towarzyszy czytelnikom od 3 lat. Zobacz podsumowanie!

TRZEBIATÓW. 18 grudnia 2015 roku ukazał się pierwszy numer Pulsu Miasta. W tym roku oddajemy w ręce czytelników sześćdziesiąte siódme wydanie. To było trzydzieści sześć emocjonujących miesięcy, w czasie których byliśmy świadkami historycznych zmian, małych rewolucji i wielkich przegranych. I wciąż mamy apetyt na więcej.

2015

Bohaterkami pierwszego numeru Pulsu Miasta, który ukazało się18 grudnia 2015 były mieszkanki domu przy ul. Kościuszki, które administrowaniem zajmował się Zakład Budynków Komunalnych. Stanisława Rosińska przez lata walczyła z liszajami wilgoci, łatając nieduże mieszkanie w poniemieckim budynku. Perspektywa 40% podwyżki czynszu, którą chciał wprowadzić ówczesny burmistrz Zdzisław Matusewicz rozwścieczała najemców lokali gminnych w całym Trzebiatowie. remonty. W czwartek, 17  grudnia w niespełna tydzień przed Wigilią odbieraliśmy z drukarni pierwszy, historyczny numer „Pulsu”, którego cały nakład rozszedł się dzień później w kilka godzin. Złośliwi i ci, których uwierało pojawienie się nowej gazety nie wróżyli nam długiego żywota.

2016

W styczniu jako pierwsi podaliśmy informację o terminie referendum w sprawie odwołania burmistrza Trzebiatowa. Chwilę przed Nowym Rokiem członkowie grupy referendalnej złożyli wniosek w tej sprawie w Biurze Komisarza Wyborczego w Szczecinie. Machina ruszyła. Nasza okładka z 15 stycznia z symbolicznym tytułem „Jak Matusewicz walczył z układem” była komentowana w wielu środowiskach. Trzebiatów jeszcze nie znał smaku swojej siły. 28 lutego mieszkańcy Trzebiatowa dokonali historycznej zmiany. Nikomu w województwie zachodniopomorskim od 13 lat nie udało się skutecznie przeprowadzić referendum. Zdzisław Matusewicz musiał opuścić mury ratusza. 26 maja mieszkańcy Trzebiatowa po blisko trzech miesiącach „bezkrólewia” wybiorą nowego burmistrza. Józef Domański obejmie urząd, jako szósty burmistrz miasta, odnotowując najlepszy wynik w historii wolnych wyborów. Na Domańskiego zagłosuje aż 2892 osób. Rok zakończymy głośnym materiałem „Kryształ nasz powszedni”, w którym pokażemy miasto przegrywające walkę z dopalaczami. Prawdziwy skandal wybuchnie 2 lata później, gdy w czerwcu 2018 aż czternaście osób zatruje się słynnym „Heniem”, a Trzebiatów stanie się znany w całej Polsce. W 2016 roku latem rozpoczęliśmy nasz letni projekt – Puls Plaży, który przez dwa lata ukazywał się w sezonie na wybrzeżu. W sumie wydrukowaliśmy blisko 80 tysięcy letniej gazety, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

2017

Wiosną cały region będzie żył historią matki, która wykąpałam 5 – letnią dziewczynkę w gorącej wodzie. Proces kobiety będzie trwał kilka miesięcy. Ostatecznie matka przyzna się do winy, tłumacząc, że do zdarzenia doszło przez przypadek. Jesienią 2017 roku po raz pierwszy ukaże się okłada, do współtworzenia której zaprosimy naszych czytelników. Okazją będzie „Dzień Dawcy Szpiku”, którego będzie organizatorem. Koniec roku to również zaangażowanie gazety w akcję Szlachetnej Paczki. Członkowie redakcji będę pracowali jako wolontariusze. A także wstrząsająca historia Madzi, która mamy 10 – letniej córki, która po tragicznym wypadku zapadła w śpiączkę.

2018

To rok prawdziwych rewolucji. Wiatr historii przewietrzy po jesiennych wyborach samorządowe salony. Po 16 latach zakończy swoją karierę polityczną były już starosta Kazimierz Sać, któremu nie uda się zbudować większości, pozwalającej rządzić mu w kolejnej pięciolatce. Zanim jednak ruszy wyborczy wyścig, w lutym i marcu bohaterami naszych wydań będę Paweł Niemczycki, który walczy o pieniądze na nową protezę nogi. Mężczyzna stracił rękę i nogę w czasie niefortunnego upadku pod pociąg. Kilka tygodni później, Grzesiek Szymański, polski sportowiec, Strongman, złoty chłopak z Trzebiatowa opowie o walce z nowotworem na łamach Pulsu. Będzie namawiał młodych mężczyzn do badań kontrolnych pod kątem profilaktyki nowotworu jądra. 2018 rok to także ciężki czas dla Kamila Twarzyńskiego, trenera i działacza sportowego z Trzebiatowa, który również zmagać się będzie z chorobą. Jesienią wyborcy ruszą do urn. Ich decyzje przyniosę wiele zmian. W Rewalu, Płotach i Brojach pojawią się nowi włodarze. W Trzebiatowie i Gryficach rządzący do tej pory Józef Domański i Andrzej Szczygieł zostaną wybrani na kolejne kadencję, osiągając miażdżącą przewagę nad rywalami. Przysłowiowe „wietrzenie salonów” sprawi, że w urzędach i radach pojawią się nowe twarze.

Czego sobie życzyć na kolejne lata? Tak wiernych Czytelników jak Państwo, dużo ciekawych i ważnych tematów, jak najmniej tych tragicznych. Przed nami kolejne wyzwania. Na horyzoncie także kilka nowych projektów. Ale o tych na naszych łamach a także na portalu Gryfickie.info.

Źródło: Gryfickie.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz tutaj komentarz
Wpisz imię