Strona główna Video Cofka i sztorm na Bałtyku

Cofka i sztorm na Bałtyku

2549
0

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem i efektem „cofki” Wydano ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia. Według definicji IMGW, ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia mówi o tym, że „stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych”. W takiej sytuacji istnieje bezpośrednie zagrożenie powodzią.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 5.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 6-1.jpg

Sztorm na Bałtyku spowodował zalanie plaż oraz tak zwaną cofkę. Sezon łososiowy w Trzebiatowie przywitał wędkarzy wysoką wodą a mieszkańcy Trzebiatowa obawiają się podtopień. Wiatr w Mrzeżynie dochodzi do 100 km/h. Sytuacja ma się uspokoić dopiero w piątek nad ranem.

Osobom odwiedzającym Mrzeżyno w sezonie letnim, morze i plaże kojarzą się raczej z sielanką wakacji. My mieszkańcy wiemy, że wielka woda potrafi być groźna i narobić sporo szkód nawet w odległym Trzebiatowie. Groźne fale jednak mają w sobie też jakiś urok. Siła żywiołu mimo strat, które potrafi powodować, jest na swój sposób piękna i potrafi zauroczyć nawet tubylca.

Woda w mrzeżyńskim porcie zalewa rozdzielnie elektryczną. Wyłączany jest prąd. Całkiem prawdopodobne jest zamknięcie drogi do Trzebiatowa. Sytuacja się wciąż pogarsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz tutaj komentarz
Wpisz imię